Dzień Kundelka

Mówi się, że „pies to najlepszy przyjaciel człowieka”. Wiedzą o tym przedszkolaki z Miejskiego przedszkola nr 4 „Leśna Kraina” w Sokołowie Podlaskim, których w Dniu Kundelka czyli 25 października, odwiedził szczególny gość- biszkoptowa labradorka Etna ze swoją opiekunką Panią Kasią Wojewódzką.

Podczas tej niesamowitej przygody dzieci dowiedziały się jakie zasady obowiązują podczas zabaw z psem, jak go prawidłowo głaskać, pielęgnować i czesać.

Podczas zajęć przedszkolaki mogły doświadczyć niezwykłej łagodności psa, który cierpliwie wykonywał polecenia. Każdy przedszkolak miał także okazję przytulić się do miękkiego futerka czworonożnej przyjaciółki. Etna chętnie rozdawała buziaki oraz „gilgotała” małe brzuszki. Zaprezentowała także swoją znajomość języka angielskiego oraz tańca na dwóch łapach.

Dzięki tym zajęciom dzieci nauczyły się prawidłowego kontaktu z psem, nabrały pewności siebie i przełamały lęki. Wspólne zabawy wywołały mnóstwo radości wśród przedszkolaków, a kontakt z  czworonogiem był odprężeniem dla każdego.