W WIOSCE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA…

Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Już pod koniec listopada przedszkolaki ,,pisały” listy do Mikołaja, w których rysowały swoje marzenia dotyczące upragnionych prezentów. 6 grudnia dzieci z grupy „MISIE” i „WIEWIÓRKI” wyruszyły do WIOSKI ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA w Pomigaczach, aby  uroczyście świętować Jego imieniny. W świątecznej chacie przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały na wyjątkowe spotkanie. Najpierw było słychać dzwoneczki pomocników  – reniferów, potem donośne „hou, hou, hou”, aż wreszcie pojawił się on – nasz ukochany św. Mikołaj! Wszyscy powitali Mikołaja głośnymi oklaskami. Gość z Dalekiej Północy wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach dzieci. Podczas spotkania Mikołaj zapraszał do wspólnych zabaw i tańców. Wielką niespodzianką była wizyta bajkowych postaci –  Olafa i Elzy, które wspólnie z dziećmi doskonale się bawiły. Święty  Mikołaj zaprosił dzieci z Leśnej Krainy na warsztaty plastyczne, podczas których dekorowały świąteczne lampiony.

W końcu nadszedł długo oczekiwany moment. Dzieci zostały obdarowane przez Św. Mikołaja słodkimi upominkami. „MISIE” i „WIEWIÓRKI” również przygotowały dla Niego miłą niespodziankę. Była to ilustracja muzyczna utworu „O dobrym Świętym Mikołaju”. Olaf,  Elza i Mikołaj nie kryjąc swojego wzruszenia podziękowali za wspaniały prezent i zapewnili o spotkaniu podczas Świąt Bożego Narodzenia.

Wiewiórki 1, 2, 3, 4

Misie 1, 2, 3, 4