Książka naszym przyjacielem...

Miesiąc kwiecień w sposób szczególny poświęcony jest KSIĄŻKOM, bowiem wówczas obchodzony jest MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI oraz ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH. To niewątpliwie KSIĄŻKI przenoszą nas do innego świata, rozbudzają naszą wyobraźnię. To one są naszymi przyjaciółmi, pragną towarzyszyć nam każdego dnia. Czytanie książek to jeden z lepszych sposobów na spędzanie wolnego czasu.

W Leśnej Krainie również nie mogliśmy o tym zapomnieć. 15 kwietnia gościliśmy w MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ IM. K.I. GAŁCZYŃSKIEGO W SOKOŁOWIE PODLASKIM, gdzie wspólnie z Panią Bożeną Mrozowską-Gozdołek, autorką książek dla dzieci mogliśmy przenieść się do niezwykłego świata książek. Przedszkolaki poznały budowę książki  oraz zapoznały się z etapami jej powstawania. Mogły poznać sposób funkcjonowania biblioteki, pracowni komputerowej i czytelni. Brały też udział w zabawach i quizach, które sprawdzały ich wiedzę o bohaterach najpopularniejszych dziecięcych utworów. Na koniec wysłuchały bajeczek z różnych stron świata.  Dzień był bardzo ciekawy, a dzieci rozbudziły w sobie zainteresowania czytelnicze.